Ratanová a bambusová svítidla

Svítidla z přírodních materiálů

Lidé, kteří upřednostňují přírodní materiály jistě potěší výběr interiérových svítidel z exotických materiálů, jako je bambus, ratan nebo vodní hyacint.

Ratanová svítidla se vyznačují jedinečným designem a ručním, precizním zpracováním z vysoce kvalitních materiálů.

Ratan (Calamus rotang) je liana rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie, především na ostrově Cejlon a v Indii. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše, nábytek, stínidla lamp či lustrů, zvířecí pelíšky a spoustu dalších ratanových výrobků. Ratan je masivní dřevina a spadá do trvale obnovitelných surovin.

Bambus je souhrnný název pro několik rodů stálezelených dřevnatých trav z čeledi lipnicovitých podčeleď bambusovité. Největší druhy dorůstají výšky až 40 metrů. Za 24 hodin vyroste o neuvěřitelných 100 cm. Bambus slouží jako mnohostranný materiál pro podobné účely jako dřevo.

Ve středověku se v Číně z bambusu vyráběly zbraně a mnohé jiné nástroje. Bambus je materiál který nemá v přírodě obdobu, není dřevem. Má velmi mnoho využití.

Díky použitým materiálům svítidla působí vkusným dojmem a dodávají domovu útulnou, příjemnou atmosféru.

Ratanové lampy, bambusové lampy a také lustry z přírodního materiálu najdou své využití snad v každém interiéru.

Ratanová a bambusová svítidla  Je zde 1 produkt.

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky